esmaspäev, 15. märts 2010

Talve lõpupoole Laeva rabas


Laeva rabas mulle suvel üldse ei meeldi käia. Pole seal laukaid ja mu meelest on männid ka liiga tihedalt.

Aga tegelikult eile mõtlesime, et talvel on ikka natuke parem matkata kui suvel - seepärast, et ei pea kogu aeg nuputama, mida selga panna - ajad aga oma paksud püksid, jope, mütsi. Ongi hea olla kohe.
Suvel aga vaata kuda saad - kampsun selga, kampsun maha ja nii terve matka.
Putukaid ka talvel ei ole. See on eriti hea pluss talvele.

Aga ikka kopp on ees küll, tahaks juba lahtist vett ja lilli jne. Lumega on vastik ka, kogu aeg värvid paigast.

kolmapäev, 17. veebruar 2010

Vastlapäev


Eile oli vastlapäev. Ilus ilm oli ka. Ei viitsinud istuda laua taga ja käisin natuke Voorel kondamas. Tegelikult on küll sest paksust lumest kopp juba ees. Selle pildi jaoks olin jälle kõrvuni lumes. No aga kui ei ole võtta "paremaid" lumeolusid, siis tuleb vist kannatada. Loodetavasti veel natukene ainult...

Aga nüüd on nohu ja kurgumuna on paistes.

pühapäev, 14. veebruar 2010

Leitud....


...see üks esimene märk!

laupäev, 13. veebruar 2010

Kevadet otsimas


Eile kuulsin, et tihane laulab. See pidada kevadet tähendama. Läksin täna siis otsima seda kevadet. Ei leidnud. Mitte kuskil polnud. Mõtlesin, et vaatan, äkki ta on Viru silla juures (Palamuse). Kaugelt küll ei paistnud. Aga siis ma mõtlesin, et äkki ta on natuke peidus ja läksin mööda tammikallast alla jõe äärde. No ja seal ka teda polnud, hoopis nii palju lund oli kivide peal, et vajusin mõnes kohas puusadeni sisse. Jope ja kampsun olid kõik lumised, fotokat pidin pea kohal hoidma. Kevadet seal ei olnud küll näha, aga oli üks äge part. Palju kartlikum kui külavahel ekslevad isendid. Aga ma ühe puu tagant suts luurasin teda. Tal oli seal üks preilna ka, nemad olid vist juba kevade leidnud. Inetu küll teiste mässamist niimoodi luurata, aga ma ikka luurasin. Mis mina teha sain, et kevadet seal polnud! Oleksin teda parema meelega luuranud.